top of page

BAT Çalışmaları

Biz bu çalışmaları neden yapıyoruz, neye hazırlanıyoruz, nasıl hazırlık yapıyoruz, hazırlığın aşamaları neler gibi sorulara çeşitli yazılarımızda yanıt veriyoruz. Ayrıca yaptığımız araştırma, analiz ve çözüm çalışmalarını da geleceğiniz ve ortak geleceğimiz için ilginize sunuyoruz.

AFETLER VE FELAKETLER YAŞAMIMIZIN PARÇASI

Büyük bir afet veya felaket meydana geldiğinde şunlardan olma ihtimaliniz vardır:

 

a. Canınızdan

b. Malınızdan

c. Sevdiklerinizden

ç. İşinizden

d. Dostlarınızdan

e. Evinizden

f. İşyerinizden

g. Umutlarınızdan

 

Bunların bir kısmını para ile geri elde edebilirsiniz. Ancak günümüzde artık mülk almanın bile devasa paralar olduğunu düşünecek olursanız bir çok insan için Afet veya Felaket belki de yaşama tutunmanın son anı olacaktır. Vakit saat dolmuşsa ölüm haktır ama vakit dolmamışsa o belirsizliğin içinde sürünmek ve tükenip gitmek vardır. Umursamazsanız ve görmezden gelirseniz başınıza gelen çaresizliğin müsebbibi siz olursunuz. Devir, gösteriş için bir sürü para harcama devri değildir. Allah onca ilmi, aklı, dini anlatımları bize boşuna vermedi. Hem insanların akıldan, bilimden / ilimden, dinden bahsedip hem de Afetlere ve Felaketlere hazırlanmaması ne kadar tutarlıdır?

 

Türkiye Afetler ve Felaketler açısından en tehlikeli coğrafyadır. Ülkemizin % 8 kadarı güvenli sayılabilecek coğrafyadır. Geriye kalanı Afetler ve Felaketler açısından güvensizdir. Tam güvenli alan arıyorsanız % 1-2 arasında bir alandır.

 

Afetlere ve Felaketlere hazırlık yapmaz ve tedbirinizi almazsanız:

 

a. Yaşam alanları ortadan kalkarsa yeni yerleşim alanını kendi başınıza kuramazsınız

b. İnsanlar ne yapacaklarını bilemezler, şaşkınlık içinde kalırsınız

c. Birlik anlayışı ile önceden organize olmakta geç kalınmıştır

ç. Birbirine güvenebilecek insanları bulamazsınız

d. Güvenli bir kamp alanı kuracak bilgiyi o vakitte elde edemezsiniz

e. Bulunduğunuz yerin diğer yerlere göre güvenli olup olmadığını bilemezsiniz

f. Afet geçtikten sonra güç birliği edip yeni bir hayat kuracak yoldaşlar bulamazsınız

g. Başka yerlere göç etmek isteseniz de oraların güvenli olup olmadığını bilemezsiniz

ğ. Afetler ve Felaketler esnasında gerekli olacak hayati bilgilere erişemezsiniz.

Nibiru / Tarık Yıldızı gibi olağanüstü bir yıldız Dünya'ya temas ederse neler olur?

 

1. Yaşam alanları tamamen yıkılır

2. Çok sayıda insanın ölmesi

3. Teknolojinin ortadan kalkması

4. Meydana gelecek kargaşa dolayısıyla insanların savaşa tutuşması

5. Kullanılabilir toprak ve su miktarının azalması

Biz kendimizi nasıl kurtaracağız?

 

1. Hazırlık yapacağız: Bilgi, Kamp Malzemeleri, Planlama, Analiz, Olasılıkları Değerlendirme. Bilgi, Analiz ve Olasılıkları Değerlendirme konularında biz 3 yıldır çalışmalar sürdürüyoruz. Pek çok doküman ve harita hazırladık.

 

2. Zamanlamayı gözeteceğiz: Afetlerin çoğunun gelişim süreci vardır. Süreçleri takip ederek tedbirli olacağız. Gerekiyorsa bina dışına ve gerekiyorsa şehir dışında güvenli alana çıkacağız.

 

a. Deprem olmadan önce İyonosfer'de ve Toprakta aşırı elektrik yüklenmeleri olur. Windy gibi bir uygulama ile bunları görebilirsiniz. Ayrıca deprem olmadan önce havada elektriklenme (saçlarda statik elektrik gibi) ve gri bulut oluşumları olur.

 

b. Volkanik patlamalardan önce depremler oluşur ve volkanlardan su buharı çıkışı meydana gelir.

 

c. Nibiru meydana çıkmadan önce aşamaları vardır. Bunları anlattık. Nibiru sayhasının hemen ardından hazırlıklarımızı tamamlayacağız ve en geç Nibiru'nun meydana çıkmasından 1 hafta içerisinde güvenli alanlara geçeceğiz.

 

3. Birlik olabileceğimiz organizasyonlara katılacağız: Oba / kamp organizasyonu bu konuda en hesaplısı, en güvenlisi ve en kolay katılım olanıdır. Sığınak satın almaya veya yaptırmaya çalışsanız en ucuzu 100000 doların üzerindedir.

Dikkat edeceklerimiz

 

Artık hiç kimseye güvenilmeyeceğini öğrenmiş olmanız gerekir. Başkalarına güvenme konusu 1980'larda bitti. Sadece sizde kalması gereken şeyleri başkalarıyla asla paylaşmayın. "Sırrını verme dostuna, onun da dostu var unutma.." Herkes sizin her şeyinizi bilmek zorunda değil. Özellikle de size ait ve sır olarak kalması gereken bilgileri ve belgeleri asla internette paylaşmayın. Dünyadaki herkes sizin dostunuz asla değil. O kadar da saf olmayın.

 

1. Hiçbir zaman ve hiçbir yerde "kamp" ya da "oba" isimlerini zikretmeyin. Gidip kamp alanını kurmuş olsanız dahi kimseye söylemeyin.

 

2. Oba / kamp organizasyonu ile ilgili elinizdeki bilgileri ve belgeleri başkalarıyla paylaşmayın. Özellikle de gaza geldiğiniz zamanlarda.

 

3. Oba / kamp alanlarına gitmek üzere birilerini "hadi" demesini beklemeyin. Uygun koşulu yakaladığınız anda konumunuzu değiştirip kamp alanlarına geçin.

 

4. Mümkün mertebe önceden kamp malzemeleri alın. Zira kaotik zamanlarda başkalarının gelip sizinle ilgilenmesini beklememelisiniz.

 

5. Oba / kamp konularında internette paylaşımlar yapmayın ve oba / kamp katılımcıları ile görüşmeye uğraşmayın. Biz kamp katılımcılarının birbirleriyle görüşmeleri konusunu defalarca kere denedik ve her seferinde insanlar birbirlerine küstü. Tanışma ve görüşme işini kamp alanına bırakın. Beşeri diyaloglar bizim milletimize göre değil.

Genel Yayın Listesi

https://www.atalaryolu.com/son-calismalar 

 

Ön Başvuru Formları

https://www.atalaryolu.com/formlar 

BAT ÇALIŞMALARINDAN EDİNMEK İSTİYORSANIZ

Özel İlgi Alanı: Olası ve Olmakta Olan Afetlere ve Felaketlere Karşı Genel ve Kişisel Güvenlik Araştırmaları, Analizleri ve Çözüm Yolları

 

İLETİŞİM:

 

Bülent Turgut > bulentturgut@mail.ru

Ertuğrul Yılmaz > adembaba22@yandex.com

 

ÇALIŞMALARDAN EDİNMEK İÇİN

 

Ertuğrul Bey ile veya benimle görüşünüz.

 

 

BAT DİJİTAL YAYINLARI

 

Güvenli Alan Yayınları

Şansınızı % 60 artırın

 

https://turkishpreppers.wixsite.com/bat-dijital-yayinlar

Ön Başvuru Formu / En kısa zamanda sizinle iletişim kurulacaktır:

https://forms.wix.com/f/7125494285364888215

Genel Yayın Listesi:

https://www.atalaryolu.com/son-calismalar 

3 yıldır yoğun şekilde üzerinde çalışılan konuları içerir. Çeşitli dokümanları ve haritaları içermektedir. Dünyanın farklı ülkeleri için çalışmalar yapılmıştır.

 

1. Surviving yani Doğada Hayatta Kalma ile ilgili dokümanlar

2. Önemli harita setleri

3. Genel sağlık, IFAK ve İlkyardım dokümanları

4. Doğada yenilebilir bitkiler

5. Hazırlıksızlar için hayatta kalma

6. Güvenli alanlar dokümanı

7. Su basması haritaları

 

Size ne sağlar?

 

1. Elektrik ve internet gittiğinde bilgiye erişmeniz kolay olur

2. Büyük afetler zamanında bir umudunuz olur

3. Büyük afetler zamanında ne yapacağınızı bilirsiniz

4. Birçok faydalı bilgiyi elinizin altında bulundurursunuz

5. İnsanların çoğu bilgilere internet üzerinden erişiyor ve gitgide insanların faydalı bilgilere erişimi engelleniyor ki yayınlarla siz bu engelleri aşmış olursunuz

6. Kendiniz bilgi toplamak için uğraşmazsınız ve neyin size fayda getireceği konusunda körü körüne yol almazsınız

7. Büyük afetler zamanında tehlikeli yollardan yol almazsınız

 

A. Şehirlerden Kaçış

 

1. Türkiye Şehirlerinden Kaçış

 

Büyük afetler ve felaketler söz konusu olduğunda Türkiye şehirlerinden güvenli alanlara doğru kaçış planıdır.

 

1, 3, 5, 7 şehre göre çalışması yapılır. Kişiye özel; standart veya detaylı rapor hazırlanarak yapılabilmektedir.

 

2. Dünya Şehirlerinden Kaçış

 

Büyük afetler ve felaketler söz konusu olduğunda Türkiye şehirlerinden güvenli alanlara doğru kaçış planıdır.

 

1, 3, 5, 7 şehre göre çalışması yapılır. Kişiye özel; standart veya detaylı rapor hazırlanarak yapılabilmektedir.

 

3. Aile Oba Alanı

 

Aile fertlerinizle ve dostlarınızla birlikte size özel bir oba organizasyonunu planlayabiliriz. 10 ana katılımcı ve 100 kişiye kadar yandaş olabilmektedir. İlaveten farklı şehirlerden kaçış planları da oluşturulmaktadır.

 

4. Danışmanlıklar

 

Şehirlerden kaçış çalışması yaptırdıktan sonra ilave olarak Danışmanlık alabilir ve çeşitli konularda bilgi alıp sorularınızı yöneltebilirsiniz. Sadece sizin aldığınız hizmeti içeren bilgileri ve soruları sorma hakkınız bulunmaktadır.

B. Güvenli Alanlar

 

1. Güvenli Alan Türkiye Şehir Haritaları

 

Türkiye'nin 81 ili ve KKTC için oluşturulan Güvenli Alan Haritaları sayesinde Jeolojik, Coğrafi ve Afetler yönünden hangi alanların daha güvenli olabileceği konusunda fikir sahibi olursunuz, bakış açınızı genişletirsiniz.

 

2. Güvenli Alan Dünya Şehir Haritaları

 

Dünya ülkeleri ve şehirleri için oluşturulan Güvenli Alan Haritaları sayesinde Jeolojik, Coğrafi ve Afetler yönünden hangi alanların daha güvenli olabileceği konusunda fikir sahibi olursunuz, bakış açınızı genişletirsiniz.

 

3. Off-Grid Yaşam Dokümanları

 

Şebekeden kopuk olarak ve genelde ilkel şartlarda yaşamanın tecrübe edilmiş kolay yöntemleri bulunur. Siz kendinizi bu konuda eğitirseniz ve basit araçlar ve teknikler geliştirebilirseniz güvenli bir yaşam kurabilirsiniz.

 

4. Faydalı Dokümanlar

 

Zor zamanları daha kolay atlatmak için gerekli olan çeşitli dokümanları, içinde pek çok doküman olan klasörleri, harita setlerini edinebilirsiniz. Böylece kendi dijital arşivinizi oluşturabilir, herhangi bir zamanda bunları kullanabilirsiniz.

C. Su Basması Haritaları

 

1. Türkiye Su Basması Haritaları

 

Türkiye 3 tarafı denizlerle kaplı ve akarsular yönünden de zengin bir ülke. Deniz kıyılarında olan bir çok yer geçmişte de deniz ve/veya ırmak suları altında kalmıştır. 10-15000 yıllık afet döngüleri içerisinde denizlerden karalara su yürümesi görülmüştür.

 

2. Turan Yurtları Su Basması Haritaları

 

Tarık Yıldızı'nın meydana getireceği basınç çok yüksek olacağı için büyük iç denizlerde büyük miktarda kabarmalar meydana gelecektir. Hazar Denizi kıyısındaki, deniz kıyılarındaki ve özellikle su altında kalacak Rusya'ya komşu Turan yurtları da sular altında kalacaktır.

 

3. Dünya Ülkeleri Su Basması Haritaları

 

Okyanus ve deniz kıyılarında bulunan ülkeler Tarık Yıldızı'nın Dünya ile çarpışması sonucunda dev tsunamilerin ardışık binlercesiyle ve karalara su yürümesi sorunuyla boğuşacaklardır. Bu tür olayların dünyada birkaç bin senede bir kısmi ya da küresel olduğu biliniyor.

 

4. Arap Ülkeleri Su Basması Haritaları

 

Arap ülkelerinin çoğu deniz kıyılarında bulunmaktadır. Tarık Yıldızı'nın gelişi sırasında bu ülkeler de çok yoğun ve güçlü şekilde su basması ile karşı karşıya kalacaklardır. Hareket planlaması yapmak için nerelere ne kadar su gireceğini bilmek büyük avantajdır.

Ç. Hayatta Kalma

 

1. Hiç Hazırlığı Olmayanlar İçin

 

Eğer hiçbir kamp malzemesine ve araca sahip değilseniz doğada nasıl hayatta kalabileceğinize dair bilgilerin yer aldığı dokümanlar çok işinize yarayabilir, hayata tutunmanızı sağlayabilir.

 

2. Ciddi Hazırlıkçılar İçin

 

Hazırlıkçı olarak ciddi çalışmalar içine girmişseniz neler edinmeniz, neler yapmanız, kendinizi nasıl disipline etmeniz, stresle nasıl başa çıkacağınız gibi konularda yayınlar sizin için.

 

3. Destek Haritaları

 

Kaotik ve kötü zamanlarda en önemli rehberiniz elinizdeki işe yarar ve belli konularda hazırlanmış haritalar olur. Böylece çeşitli durumlarda nasıl hareket edebileceğinizi bilirsiniz.

 

4. IFAK, İlkyardım ve Sağlık

 

Doğada hayatta kalma sırasında kullanabileceğiniz IFAK, ilkyardım ve sağlık bilgilerini doğanın gücünü yanınıza alarak sıkıntılarınızı gidermeniz ve yaşamınızı sürdürmeniz içindir.

 

 

AFET RİSK ANALİZLERİ ÜZERİNE ÖZEL ÇALIŞMALAR

 

Site henüz tamamlanmadı ama anasayfaya ve bazı alt sayfalara göz atabilirsiniz:

https://turkishpreppers.wixsite.com/afetriskanalizleri

Genel Yayın Listesi

https://www.atalaryolu.com/son-calismalar 

Ön Başvuru Formu / En kısa zamanda sizinle iletişim kurulacaktır:

https://forms.wix.com/f/7120775361570276286 

Büyük Türkiye Şehirleri

Afet Güvenlik Çalışmaları

 

İstanbul Afet Plan

İzmir Afet Plan

Antalya Afet Plan

Mersin Afet Plan

Adana Afet Plan

Çanakkale Afet Plan

Samsun Afet Plan

Trabzon Afet Plan

Bursa Afet Plan

Manisa Afet Plan

Muğla Afet Plan

Tekirdağ Afet Plan

 

 

Büyük Türkiye Şehirleri İçin

Oba / Kamp Yapıları

 

İstanbul İçin Oba / Kamp

İzmir İçin Oba / Kamp

Antalya İçin Oba / Kamp

Mersin İçin Oba / Kamp

Adana İçin Oba / Kamp

Çanakkale İçin Oba / Kamp

Samsun İçin Oba / Kamp

Trabzon İçin Oba / Kamp

Bursa İçin Oba / Kamp

Manisa İçin Oba / Kamp

Muğla İçin Oba / Kamp

Tekirdağ İçin Oba / Kamp

 

 

Büyük Türkiye Şehirlerinden

Kaçış Planları

 

İstanbul'dan Kaçış Planı

İzmir'den Kaçış Planı

Antalya'dan Kaçış Planı

Mersin'den Kaçış Planı

Adana'dan Kaçış Planı

Çanakkale'den Kaçış Planı

Samsun'dan Kaçış Planı

Trabzon'dan Kaçış Planı

Bursa'dan Kaçış Planı

Manisa'dan Kaçış Planı

Muğla'dan Kaçış Planı

Tekirdağ'dan Kaçış Planı

 

 

World Cities

Disaster Security Studies

 

New York Disaster Plan

Los Angeles Disaster Plan

Tokyo Disaster Plan

Seoul Disaster Plan

London Disaster Plan

Berlin Disaster Plan

Paris Disaster Plan

Rome Disaster Plan

Moscow Disaster Plan

Astana Disaster Plan

Mecca Disaster Plan

Damascus Disaster Plan

Medina Disaster Plan

Cairo Disaster Plan

Madrid Disaster Plan

Rio de Janeiro Disaster Plan

Ottawa Disaster Plan

Vienna Disaster Plan

Melbourne Disaster Plan

Mumbai Disaster Plan

 

 

Doküman Setleri (Dijital)

 

Teker Teker Dokümanlar

Küçük Yayın Paketi

Orta Yayın Paketi

Büyük Yayın Paketi

 

 

 

OBA / KAMP ORGANİZASYONU

Şansınızı % 50 artırın

 

Tesis ya da sığınak için devasa bütçeler ayıramayacak olanlar için Afet ve Felaket zamanlarında bir araya gelmek için alternatif yoldur. Türk ataları onbinlerce yıl boyunca bu yolu izlemişler ve hayatta kalmayı becermişlerdir. Elinizde dokümanlarınız, bir araya gelmek için haritalarınız, birbirinizi tanımak için kimliğiniz ve parolalarınız, telsizden çağrı yapmak için kodunuz olur. Üstelik dünyanın bir çok ülkesinde oba / kamp yapıları için organizasyon yapılmıştır.

https://turkishpreppers.wixsite.com/turkutopya-obalari

Genel Yayın Listesi

https://www.atalaryolu.com/son-calismalar 

Ön Başvuru Formu / En kısa zamanda sizinle iletişim kurulacaktır:

https://forms.wix.com/f/7125498365726425782 

Size neler sağlar?

 

1. Güvenebileceğiniz insanlarla birlik olmanızı sağlar

2. Dayanışma ve görev bölümü içinde hareket etmenizi sağlar

3. Farklı imkanları ve aletleri olan insanların yaşamı kolaylaşır

4. Milyon dolarlık sığınak yaptıramayacak olan için en iyi çözümdür

5. Geçerlilik süresi olmadan kaotik herhangi bir zamanda gidilebilir

6. Temel prensipleri belli olan yapılardır

 

Oba türleri

 

Türkütopya VIP Obaları

Türkitopya Türkiye Obaları

Türkütopya Turan Obaları

Türkütopya Dünya Obaları

Türkütopya Arap Obaları

Türkütopya Gökoba Obaları

 

 

 

KURTULUŞ REHBERİ KİTABI

Şansınızı % 40 artırın

 

https://www.kurtulusrehberi.com/

 

Satın Almak İçin:

FLORA KİTAP: https://www.florakitap.com/product-page/kurtuluş-rehberi

TRENDYOL: https://www.trendyol.com/pd/lora-yayincilik/bulent-turgut-kurtulus-rehberi-p-763665494?boutiqueId=61&merchantId=474823

İMZALI KİTAP VE KAMPANYALAR: https://www.kurtulusrehberi.com/ozel-teklif 

Temel olarak bilinmesi gereken bilgileri, Türkiye'nin 81 ili için güvenli alanların belirlendiği haritaları ve afetlere yönelik güvenlik analizlerini içeren eserdir. Diğer çalışmalar (Güvenli Alan Yayınları) ile birlikte kullanılırsa etkili olur.

 

1. Şehrinizin afet ve felaket türlerine göre güvenlik analizi

2. Şehrinize ait önemli bilgiler

3. Şehrinizde bulunan güvenli alanları tespiti

4. Şehrinizin maden haritası

5. (Eğer varsa) Şehriniz için olası su basması haritası

 

gibi bilgileri içermektedir.

HİZMETLERİMİZ


Son 30 yıldır küresel çapta Uluslararası Ticaret, Uluslararası İlişkiler, Diplomatik İlişkiler gibi alanlarda ve son 3 yıldır ise ülkemiz insanına yönelik Ahir Zaman, Afetler ve Felaketler, Tarık Yıldızı, Afet Risk Analizleri gibi alanlarda Danışmanlıklar veren Bülent Abdullah Turgut, Kişisel Güvenli Alan Tespit Çalışmaları ve Güvenli Alan Danışmanlığı ile de çalışma alanını genişletiyor. Tek kişi ve grup için özel internet sohbeti açarak veya iletişim kanalları vasıtasıyla gözlemlerini, öngörülerini, bilgilerini ve tecrübelerini paylaşmaktadır.

Ahir Zamanda yaşıyoruz. Hristiyanlığın ve İslamiyet'in kaynaklarında Ahir Zaman alametleri ve işaretleri anlatılmaktadır. İslamiyet'te Tarık Yıldızı ve Hristiyanlıkta Pelin Yıldızı olarak ifade edilen "Yıkıcı" Dünya'ya çarptığında insanların çoğu ölüp gitmiş olacaktır. Muhtemeldir ki geriye sadece 3-5 milyon insan kalacaktır. Onlar da son mücadelelerini vereceklerdir. Biz işte böyle bir zamana hazırlanmak için çaba sarf ediyoruz. Amacımız ölümden kaçmak değildir. Amacımız samimi bir Müslüman olarak kulluk vazifemizi yerine getirmek ve sevdiklerimizi Ahir Zaman kötülüklerinden, afetlerinden ve felaketlerinden muhafaza etmektir ve dahi Ahir Zamanın sefilane ve yıkıcı etkilerinden mümkün olduğunca korunmaya çalışmaktır. Samimi ve akıllı bir Müslüman zaten önce tedbirini alır, sonra da Allah'a tevekkül eder. Bu konularla ilgisi olmayan, bizim anlatımlarımızı takip etmemiş olan, sadece meraktan ötürü ilgi göstermiş olan lütfen bizi boşuna oyalamasın. Zira Ahir Zaman ilmi, Afetler ve Felaketler ile ilgili bilimsel açıklamalar, Tarık Yıldızı kısa sürede anlatılacak konular değildir. Öncelikle bu konular hakkında bir şeyler öğrenin ve ondan sonra istiyorsanız, kararlıysanız, gayretliyseniz bize başvurun.

Yıllardır sürdürdüğümüz araştırmaları, analizleri, harita çalışmalarını kişisel ihtiyaçlarına binaen ve kendi belirlediği yerlerin afetlere ve felaketlere karşı güvenli olup olmadığını belirlemek üzere bizden özel analiz çalışması yapmamızı isteyenler bu konuda başvurabilirler. Bu hizmeti alanlar "BAT Hizmet Akdi" içinde yer alan hükümleri okumuş, kabul etmiş, tasdik etmiş ve onaylamış sayılır. Bu akid içerisinde yer alan hükümlerden geri dönüş yoktur.

Başvurular ön kabul sürecine alınır ve BAT Takvimine uyup uymayacağına bakılır. Kabul edildiğinde sizden gerekli bilgiler istenir ve çalışma yapılır. Raporun teslimi ve Danışmanlık sürecinin tamamlanması ile birlikte Hizmet Akdi sona erer. Hizmeti alan; kendisine ne sunulmuşsa onu kabul eder. Bu tür çalışmalar hayalleri tatmin üzerine değil, ihtiyacı görmesi esasıyla yapılır. Size sunulacak rapor ya da hizmet hangi konuda olacaksa ona sadık kalınacaktır. Başka başka konularda sorulara yanıt verilmeyecek ve konudan sapılmasına izin verilmeyecektir.

 

Çalışmalarımızın ileri boyutu. Kendinize ait yerin güvenli olup olmadığını belirlemek ya da yaşadığınız şehirden başka bir yere gitmek üzere yer belirlemek istiyorsanız bu çalışmalarımıza göz atın. Böyle bir fırsat başka yerde yok.

 

A. Lokasyon bazlı çalışmalar: Kendine ait yeriniz mi var? Köyde, kırsalda, oturduğunuz yerde ya da başka bir şehirde eviniz, işyeriniz, arsanız, tarlanız, bağınız, bahçeniz, dağ eviniz, yazlığınız, vs. ne varsa veya gitmeyi hedeflediğiniz yer varsa lokasyona bağlı Güvenli Alan Tespiti çalışması yapıyoruz.

 

Özellikle Nibiru'nun gelişine bağlı olarak tespit edilmiş olası afet ve felaket türlerine karşı belirlenmiş risk kriterleri ve yerel kaynakları baz alarak size lokasyonun ne derece elverişli olduğunu belirliyoruz. Yerleştiğiniz veya yerleşmek istediğiniz lokasyonun afetlere ve felaketlere karşı güvenlik risk değerlendirmesini yapıyoruz. Bu çalışma için bize arsa, tarla, ev, işyeri, vs. lokasyonunuzun GPS koordinatlarını vermeniz gerekmektedir.

 

1. Temel Analiz: Genelde 1-3 gün arasında teslim edilir. 1-3 sayfa arasında rapor olarak size temel konulardaki ilk izlenimleri vermektedir. Rapor ile birlikte 1 saat te danışmanlık hakkınız bulunur. Çalışma ile ilgili sorular sorabilirsiniz.

 

2. Biraz Daha Detaylı Analiz: Genelde 3-7 gün arasında teslim edilir. 15-30 sayfa arasında rapor olarak size biraz daha fazla açıklama yaparak nedenleri niçinleri gösterilir. Rapor ile birlikte 1 saat te danışmanlık hakkınız bulunur. Çalışma ile ilgili sorular sorabilirsiniz.

 

B. Teknik ölçümlere dayalı çalışmalar: Yukarıda bahsettiğimiz gibi temel analizler teknik ölçümlere dayalı çalışmalar değildir. Böyle çalışmalar yapılması istendiğinde işinin uzmanı olan 10 meslek sahibi ile birlikte 2 hafta sürecek analizler yapıyoruz. Tabi ki o meslek sahiplerine de önemli ölçülerde ödemeler yapmak durumundayız.

 

C. Gidilecek yer tespiti: Eğer ki yaşadığınız yerden kalkıp başka bir yere göçmek niyetindeyseniz ve güvenli alanlar içinde yer alan yerlerde bulunmak istiyorsanız bunun için de size yardımcı oluyoruz.

 

1. Tek bir yer tespiti: 2-3 günde teslim + 1 saat danışmanlık hakkı olmaktadır. Siz bize hangi coğrafi bölgede bulunmak istediğinizi belirtiyorsunuz, biz de sizin için seçim yaparak rapor hazırlıyoruz. Rapora bakarak kararınızı verebilirsiniz.

 

2. Alternatif üç yer tespiti: 7 gün içinde teslim + 1 saat danışmanlık hakkı olmaktadır. Siz bize hangi coğrafi bölgelerde bulunmak istediğinizi belirtiyorsunuz, biz de sizin için seçim yaparak üç adete kadar şehir için rapor hazırlıyoruz. Şehirler aynı bölge içinde veya farklı bölgelerde olabilir. Sizinle görüşmemizde bunu belirliyoruz. Rapora bakarak kararınızı verebilirsiniz.

Ç. Off-Grid / Şebekeden kopuk yaşam Danışmanlığı: Şehirlerden koparak kırsalda yaşamaya başlayan çok sayıda insan vardır. Ancak bu kişiler nelere ihtiyacı olduğunu pek bilmezler. Ülkemizde ve yabancı ülkelerde şebekeden kopuk yaşam anlayışı içerisinde nelere dikkat edildiğini Danışmanlık süresince aktarıyoruz.

 

Danışmanlık Hakkı Hakkında: Danışmanlıkta soracağınız sorular; sadece yaptığımız çalışmalarla ilgili olmalıdır, başka konularda talepler ve bilgi istekleri yer almamalıdır. Yani danışmanlık sadece aldığınız raporun içindeki ifadeleri anlayıp anlamadığınız ile ilgili soruları içerir. "Orası nasıl, burası iyi mi?", "daha güvenli yeri nasıl bulurum?", "ben burada nasıl hareket edeyim?" tarzı sorulara yanıt verilmez. Soruların sonu gelmez ve biz de boş yere oyalanmış oluruz. Yaptığımız pek çok çalışma ve halka açık anlatımlarımız bulunmaktadır. Onları da değerlendirebilirsiniz. Tek bir danışmanlıkta elimizdeki bütün çalışmaları edinebileceğiniz anlamına gelmemektedir. Kitabımızda anlatılan konular Danışmanlıkta sorulamaz. Kitabı alarak okumanız gerekmektedir. Tek biz hizmet ya da Danışmanlık alarak pek çok çalışmayı edinmeye çalışmak mümkün değildir.

Ön Başvuru: Aşağıdaki formu doldurarak bizimle iletişim kurabilirsiniz. "Bizden taleplerinizi yazın" kısmına şu bilgileri mutlaka ekleyiniz;

1. Yaşadığınız yer

2. Hedeflediğiniz şehir ya da bölge

3. Temel amacınız nedir

4. Bir yerden bir yere göçme ile ilgili bütçeniz nedir

İletişim: https://t.me/adembaba22kzlok

bottom of page